Гасли: Саинз е логичен избор за Ред Бул

95

Пјер Гасли секако дека е еден од најсериозните кандидати да го замени Даниел Рикардо доколку тој замине од Ред Бул, иако французинот смета дека најлогичен избор за Милтон Кинс би бил Пјер Гасли.

Рикардо сеуште размислува дали да ја продолжи верноста кон екипата која го донесе во спортот или да мине кај некој од конкурентите.

Логично е Ред Бул да го избере Карлос затоа што има многу поголемо искуство во Формула 1. Единствена работа што можам да ја направам е да покажам колку сум добар и да докажам дека заслужувам место во Ред Бул. Како и да е, сваќам дека само што почнав во Формула 1 и треба време да се развијам. Засега сум посветен на Торо Росо и трките кои следуваат – појасни Гасли.

Освен отвореното прашање за возачот, во Ред Бул, “биковите“ треба да го решаваат прашањето и за доставувачот на мотори


Гасли: Саинз е логичен избор за Ред Бул

1 Коментар

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>