Официјалните лица на Големата награда на Германија не се загрижени од вестите дека може да се врати на Формула 1 календарот.

Холандски De Telegraaf пренесува дека преговорите помеѓу сопствениците и промотерите во Зандворт и Либерти Медиа се во завршна фаза, а се зборува за враќање на календарот од 2020 година.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

За германците, трка во Холандија ќе значи зголемена конкуренција во Европа затоа што многу фанови на Макс Верстапен патуваа во соседната Германија за да го бодрат својот идол. Сепак, шефот на маркетингот на , Јорн Теске, не е загрижен.

хокенхајм е посебен и мислам дека мноху холандски фанови ќе доаѓаат на двете трки.

на почетокот холандија ќе има премногу посетители затоа што е посебна трка и се враќа на календарот по многу години. но, тој ефект ќе го снема на долг рок, исто како и во австрија.

опасно е да се потпираат целосно на факторот макс верстапен, затоа што успехот на еден настан не може да се врзува само со успехот на возачот – зпојасни Тески.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.