Тото Волф изјави дека тимот сакал да се смират работите на крајот на трката и затоа му кажал на Ботас да ја задржи позицијата.

Мерцедес победи со Луис Хамилтон, а Ботас беше на втората позиција. Себастијан Ветел водеше поголем дел од трката пред да излета и да го изгуби приматот во шампионатот.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Во тие моменти за Волф најважно било да се смират.

Има две работи. Прво го немавме најбризот болид тука и треба да напредуваме во наредните трки. Во тој момент сеуште врнеше и борбата беше во тек. Се можеше да се изгуби со лоша среќа која ја имаме во последните трки и затоа требаше да се смириме.

Австриецот се осврна и на лошата среќа која ја имаа на квалификациите и како се тоа се сврте на трката.

Ова е мотор спорт. Трката се случува во недела, не во сабота и целата лоша среќа што ја имавме ни се врати со огромна среќа и тоа ме прави среќен.


19 КОМЕНТАРИ

 1. Абе се да освоите ЦРНОТО КОЊЧЕ на ЦРВЕНА ПОДЛОГА ве убива во поим не сребрени стрели сребрени гаки не ве спасват ФЕРАРИ ИНСТИТУЦИЈА

  • АБЕ ЧИТАЈ ИЧ НЕКА НЕ СЕ ВРАТАТ ГУПЦИ СЕ ГУПЦИ 100 ТИТУЛИ ДА МУ ДАЈШ ЏАБЕ БАТЕ И ТЕБЕ ТИ Е ЈАСНО АМА ШО ДА ПРАЈШ НАВИВАШ ЗА НИВ СЕ ФАТИ ЗА ОРО ИГРАЈ ФЕРАРИ Е РЕПЕР ЗА Ф1 И СО ТРАДИЦИЈА И СО СЕ

  • Vasko Georgievski ne se Zivee na minata slava be Vase! Samo moZete da si se uteSuvate “Ferrari institucija”, “Ferrari = F1”, itn. da ne nabrojuvam.

  • Vasko Georgievski nikoj toa ne go osporuva, F1 ke bide nisto bez Ferrari, ama ne mora da znaci deka sekogas ke bidat prvi, i drugite se tamu za da se borat za titula. Vo hibridnata era za sega se pokazuva Mercedes kako podominanten. Daj boze neka zemat i Ferrari titula, da ima razlicni sampioni sekoja godina, ali ne mora da ste puni so omraza bez veze. Oladete ne e ova vojna tuku trkacki sport

  • Valdet Ademi хахаха ами реално то ни остана ама сепак вака и ти Валдет си велиш самиот абе ова коњчето на две нозе поубо личи него она сињската алка признај така од душа поззз

  • Nenad Dimitrijevik Во право си пријателе то доага нешто исто како нави ачите на Барса дека имат 8титули помалце во Л.Ш. сега јас да ги нервирам хахаха поззз

  • videte. Ferrari osvoile i ke osvojat uste tituli no zasega ovaa godina im e prv propisen come back posle 2007ma. Site timovi barem vodeckitwesi imaat svoja era vo sportot sto eventualno zavrsuva. A ako zborime za Hamilton i incidentot vcera kompletno e opravdano toa sto ne dobi kazna.

  • Без коментар е доминацијата последните години на Мерцедес но исто праша останува вечно шо би било кога би имале ист болид кој би бил најдобар и искрено многу ми е криво за тимските наредби значи прво Кими вчера а за Ботас не е за спомнување и на крај ке победи тој шо треба

  • Sum kazal milion pati, dzabe se trudat mrazacite na Lewis da go diskreditiraat negoviot talent i znaenje. Sepak Hamilton e Mercedesov vozac od 1998ma, on e pominat niz sistemot narecen Mika Hakkinen. Ne za dzabe sleta direktno vo McLaren Mercedes vo 2007ma i vednas uste od prva trka bese vo borba za titula

  • Nenad Dimitrijevik и затоа од Мекларен Мерцедес направи добра одлука отиде во оргиналниот Мерцедес АМГ и сите заслуги на Мерцедес се на Хамилтон со успесите на Мерцедес тој ќе влезе во нивната историја доколку и оваа год успее да биде Шампион .

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.