Волф: Не смееме да се разочараме по една досадна трка

112

Тото Волф повика Формула 1 фановите и инволвираните страни да не паѓаат во депресија по само една здодевна трка која беше цел на критика меѓу другото и од неговиот возач Луис Хамилтон. Рикардо издоминира во кнежевството пред Ветел и Хамилтон во трка без Безбедносно возило и без значајни претекнувања.

Постојат многу интересни улични трки. Ако го погледнете Баку и карактеристиките на таа патека со ултра долгиот правец, таа носи спектакуларно тркање и дава резултати.

Монако во минатото се докажа дека може да донесе спекакл само поради тоа блиското тркање, климатските услови кои се доста променливи и Безбедносните возила кои ги има секогап.

Поради тоа не смееме да паѓаме во депресии само поради едно здодевно издание. Следната недела имаме друга трка и повторно ќе имаме возбуда на високо ниво. Постојат и лоши денови во овој спорт – објасни Волф.


Волф: Не смееме да се разочараме по една досадна трка

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>