Волф најавува пресврт после Монца

615

Тото Волф најави пресврт откако тимот се врати по поразот во Белгија со победа во Италија.

Мерцедес беа победени од Ферари и Себастијан Ветел на Спа, но на домашната трка за Ферари на Монца германскиот тим ја однесе победата.

Горд сум на тимот за направеното. Посебно момците кои работат на моторот и шасијата. Подобро го разбравме болидот и гумите. Имаме некои дополнителни перформанси што ги немавме на квалификациите, и мислам дека завршивме одлична работа. Тоа ќе го кажев исто и ако не победевме. Немавме најбрз болид на квалификациите но на трката беше различно. имаме добар болид кој работи добро со гумите. Немаше проблеми со нашите гуми за разлика со тие на Ферари и нашите возачи одлично изработеа. Се чини дека Ферари имаат добри перформанси само еден круг и не може тоа да го претворат во трка. Не би сакал да одам подалеку бидејќи ќе личи како да си барам изговор.


Booking.com

Волф најавува пресврт после Монца

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>