Волф го брани Ветел по критиките

553

Себастијан Ветел беше жестоко критикуван за агресивниот стил на вожња, но тој доби подршка од шефот на Мерцедес.

Германецот имаше уште еден судар во Италија откако влета во Луис Хамилтон и се изврте. Со тоа ги уништи неговите шанси за победа и наиде на доста критики. Неговиот најголем конкурент му даде подршка бидејќи тоа е дел од највисоко ниво на тркање.

ТОј има амбиција да победи и со тоа доаѓа и агресивноста. Треба да сте храбар. Неговиот стил понекогаш носи судари но тие се тие кои се драматични во Ф1. Не секоја трка се одлучува на линеарен начин во Ф1. Некогаш е среќа некогаш е случајност.


Booking.com

Волф го брани Ветел по критиките

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>