Болидот на Вилијамс може да не е подготвен за стартот на зимските тестирања наредната недела во Барселона

Според полските медиуми и болидот на Вилијамс може да биде одложен. Медиумите кои го следат Роберт Кубица тврдат дека британскиот тим се откажал од денот за снимање во Саботата.

Немаме добри вести. Вилијамс доцнат со констуирањето на болидот – пишуваат појлаците.

Во вторникот, Рено ја промовираше новата шара на својот болид на модифициран болид од 2018 година. Нивниот шеф Сирил Абитебул изјави дека новиот болид сеуште се составува.

Официјалното тестирање почнува во понеделник во Барселона.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.