Викендов на 6 и 7 октомври главниот град Скопје ќе биде домаќин на Авто кружна трка „Скопје 2018“.

Патеката ќе биде пред Македонската Радио Телевизија и Скопски саем, а трката е организирана од АКК Примо во соработка со Град Скопје, Агенција за млади и спорт и Автомобилистичката федерација на Македонија.

Трката е дел од официјалниот календар за кружни патеки во домашниот шампионат, а се бодува и во календарот на ЦЕЗ (Централно Европска зона). Официјалното отворање ќе биде во Недела од 11 часот пред Судска палата, а старот на трката е закажан во Недела од 12 часот.

Тренинзите се предвидени за во Сабота од 11 часот. Се очекува учество на 35 домашни и 10 странски натпреварувачи.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.