Видео: 11 најинтересни моменти од Унгарија

172

1986 – Пике лизгачки го минува Сена

1988 – Сена за влакно пред Прост

1989 – Мансел се пробива низ гужва

1997 – На Хил не му беше судено да победи

2003 – Алонсо го минува Шумахер за цел круг

2005 – Кошмарниот прв круг на Ред Бул

2006 – Првата победа на Батон

2007 – Војната на Алонсо и Хамилтон во квалификациите

2010 – Шумахер претера со Баричело

2014 – Глувите тимски наредби во Мерцедес

2014 – Рикардо ги мина Хамилтон и Алонсо на патот до победа


Видео: 11 најинтересни моменти од Унгарија

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>