1987 – Ферари ја расипува забавата на Хонда

1988 – Камбекот и првата титула на Сена

1994 – Дождот му ја носи титулата на Шумахер

1998 – “Стартот“ на Шумахер што му донесе титула на Хакинен

2000 – Првата титула на Шумахер со Ферари

2005 – Кими од 17то на прво место

2010 – Хаотичната трка кој му донесе прва титула на Ветел

2012 – Гросжан во својата “Малдонадо сезона“

2012 – Делирум! Подиум на домашниот Камуи Кобајаши

2015 – Квјат успеа да “истумба“ болид на квалификации


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.