Дефинитивно никој не очекуваше уште на првата трка од сезоанта, Ферари СФ90 да биде лесен плен за Ред Бул РБ15.

Макс Верстапен имаше понови гуми, но и далеку подобар ритам од Себастијан Фетел по излегувањето од бокс, точно во 31от круг. Холанѓанецот напаѓаше само еден круг, а веќе во следниот додје блиску до германецот на првата ДРС зона, Себ се одбрани, но следуваше втората ДРС зона каде Ферари беше само лесен плен.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.