Актуелниот шампион и лидер во генералниот пласман, Луис Хамилтон, беше “фатен“ од камерите пред подиумската прослава во разговор со Владимир Путин и неговиот преведувач, кога се осмели да го излаже рускиот претседател.

Се помина во најдобар ред се до моментот кога тема на дискусија беше минатогодишното скандалозно прскање со шампањ над Путин, за кое што виновник беше токму Хамилтон. Според видео снимката, Хамилтон (со рака на срце) го излажа Путин дека тоа бил некој друг, но во истата е вклучен и видео клип каде што јасно се гледа дека британецот е виновникот.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.