Во средниот дел на трката, самошто го мина Даниел Рикардо, одличниот себастијан Фетел “се пушти“ по Луис Хамилтон. Не му требаше многу пред да мине, но и британецот не сакаше да ризикува.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.