Италијански Мисано беше местото каде Торо Росо реши да го проба својто болид во пресрет на тестот.

Двајцата возачи на тимот, Даниил Квјат и Александер албон седнаа во кокпитот на СТР14.

За крај, фантастична бркотница на Торо Росо и дрон.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.