Се возеше 3от круг во Сузука кога Макс Верстапен беше нападнат од Кими Раиконен на шиканата по 130Р кривината. Холанѓанецот “ја утна“ кривината и сакајќи да се врати што побрзо на асфалтот удри во Раиконен. Казна – 5 секунди.


(Видео) Сударот со Кими кој го чинеше Макс 5 секунди

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>