(Видео) Сударот на Луис и Кими

Третата кривина во Силверстон возена во првиот круг беше моментот кој ја одлучи трката. Хамилтон од надвор, Раиконен од внатре. Се чини Луис остави доволно простор, а Кими се прецени на кочење.

По инцидентот Мерцедес продолжи да се враќа од 18то место, а Ферари доби казна од 10 секунди.


2 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>