17Шарл Леклер доби џек-пот со договорот за Ферари следната година, но во Сингапур направи почетничка грешка кога непрецизно мина крај една бариера што резултираше со оштетен преден десен дел. Сепак, неговото дотогаш поставено време беше доволно за 9то место.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.