Макс Верстапен стартуваше од 19то место, а заврши како 5ти при тоа минувајќи најмногу кругови во водство во трката. Стартот беше само почеток на одличната роденденска трка за 21-годишниот холанѓанец.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.