Се возеше првиот круг од Големата награда на Абу Даби кога Хулкенберг и Гросжан имаа контакт кој заврши со лансираше на болидот на Рено во воздух и неколкукратно извртување.

Целиот инцидент изгледаше страшно, но Нико немаше апсолутно никакви проблеми.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.