Формула 1 во Јапонија се возела во Сузука и Фуџи. Патеката на Хонда (Сузука) многу повеќе пати била домаќин на трката, но и Фуџи (сопственост на Тојота) има неверојатна историја.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.