Макао Гранд При донесе невиден хорор судар на Софиа Флоерш, 17-годишната германка.

Таа имаше контакт и се лансираше високо над оградата во една куќарка крај патеката, беше однесена во свесна состојба во болница, но испитувањата покажаа дека има фрактура на рбетот. Повредени беа и неколку лица крај патеката преку кои таа се лансираше со својот болид.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Германката се огласи преку Твитер велејќи дека е добра, но дека утре ќе и биде извршена операција.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.