Хуан Пабло Монтоја во 2004 година возеше круг по Монца за 1.19.525, но Кими Раиконен 14 години подоцна го подобри тоа време. Со денешните турбо хибриди со многу помал мотор, финецот успеа да извози 1.19.119.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.