Валтери Ботас помина со незначителна казна од 10 секунди за инцидентите кои ги предизвика при крајот на Унгарското Гранд При, а дуелот и ударот во Рикардо покажува зошто истата требаше да биде поригорозна.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.