Инцидентот кој ги одбележа вчерашнтие квалификации, мерењето на тежината на Себастијан Фетел и неговото Ферари.

Германецот беше фатен во незгодно време затоа што брзаше од суперсофт да промени на софт и да има бр круг пред да завршне на Интерлагос, но влегувајќи во боксото беше насочен кон вагата за мерење. Фетел беше многу нетрпелив и сакаше што побрзо да тргне, а тоа што не го изгаси моторот и тоа што тргна без буткаење од вагата му донесе опомена и азна од 25 илјади евра.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.