Фелипе Маса имаше одлично Сингапурско Гранд При во 2008 година се до 14от круг на трката. Бразилецот имаше пол позиција, но при менување на гуми и долевање на гориво, мехаичарите не го извадија цревото навреме и Фелипе излезе на патеката со прикачено црево за долевање гориво на неговиот резервоар.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.