Макс Верстапен и Естебан Окон, поради нивниот меѓусебен судар, беа во центарот на вниманието на Интерлагос.

По крајот на трката двајцата завршија кај стјуардите поради обидот за физчка пресметка во собата за мерење. Но, откако беа “оладени“ од страна на стјуардите, целата работа заври со меѓусебен поздрав.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.