Двајцата возачи на Рено, Нико Хулкенберг и Карлос Саинз имаа жесток старт на Бразилското Гранд При. Двајцата се бркаа како “муви без глави“ во воведниот дел од трката, а дуелот го доби помладиот.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.