Откако беше најбрз на секоја тренинг сесија во Мексико, а ја имаше и провизорната пол позиција по првата серија летечки кругови, Макс Верстапен нема да ја почне трката оа најдоброто место затоа што неговиот колега во последниот квалификациски обид имаше побрз круг од него. Даниел Рикардо воодушевен танцуваше со глава во болидот, а Макс Верстапен не можеше да се помори што не е најмлад освојувач на пол позиција во Формула 1 историјата.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.