Последниот круг од Бразилското ГП на германецот од Тојота Тимо Глок. Обиколка по Хозе Карлос Паси која му ја одзема титулата на Фелипе Маса од Ферари и му ја предаде на Луис Хамилтон од Мекларен.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.