Кими Раиконен е познат по своите веќе “заштитени“ реакции и коментари. Но овојпат, Вил Бакстон од Формула 1, седна на кратко интервју со финецот, во кое Кими сподели неколку интересни факти.

Дали ги чита договорите? Дали зборува италијански? Кој го одржува неговиот Инстаграм профил? Дознајте повеќе во следното видео …

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.