Зимската пауза во Формула 1 е при крај и наскоро ќе започне новата сезона.

Но Ред Бул Рејсинг го исполни времето на своите возачи со тркачки активности на поинаква патека, создадена на мраз, на која Макс Верстапен и Пјер Гасли си покажаа своите способности возејќи картинг возила.

Погледнете го видеото:


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.