Финишот на Канадското Гранд При Лани беше најинтересен дел од трката, а врвот беше борбата за 4то место помеѓу Себастијан Ветел на Ферари и тандемот на Форс Индија, Естебан Окон и Серхио Перез.

Најпрво Окон го притисна и речиси мина Перез, а нивниот дуел го искористи Себ кој на првиот свиок дојде до 5то место, а по два круга и едно место погоре.


Booking.com

Видео: Канада 2017, Ветел, Окон, Перез … битка за паметење

2 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>