Сегашниот возач на Заубер, а иден на Ферари, Шарл Леклер, имаше фенометално претекнување на трката во Русија. Жртва – Кевин Магнусен.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.