Легендарниот Аиртон Сена е првиот бразилец победник на домашната патека во . Во исцрпувачка трка и после многу обиди тој дојде до првата победа во во 1991 година. Трката и желбата за победа пред домашна публика толку го исцрпи Сена што тој имаше вкочанети прсти и за да излезе од болидот му беше потребна помош.


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.