Фернандо Алонсо и Ленс Строл имаа блиска битка на почетокот од Јапонското Гранд При. Нандо доби казна поради пресекување на патеката и стекнување на предност, додека младиот канаѓанец беше казнет што го истурка Фернандо од патеката.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.