Аиртон Сена стигна до својата втора победа во Јапонија во 1993 година на Сузука, но наместо да слави за својот 40ти триумф во кариерата, тој беше гневен.

Бразилецот беше лут поради заостанатите болиди, посебно на Еди Ирвајн од Џордан кој откако бил минат за цел круг, вратил и го поминал Мекларенот на Аиртон. Темпераментот и реакцијата на Сена го чинеа суспензија од 2 трки, а кога се врати во гридот, повторно беше “ифрит лут“.

Какво деби на Еди Ирвајн.


(Видео) Дебито на Ирвајн и гневот на Сена

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>