(Видео) Грешката на Ветел, подарокот за Мерцедес

Себастијан Ветел имаше водство во Германското Гранд При во поголемиот дел од трката, но по врнежи од дожд, четирикратниот шампион направи аматерска грешка, излета од патеката и удри во заштитните бариери. Тоа што во еден момент изгледаше како 1-2 победа за Ферари, се претвори во подарок од 1-2 победа за Мерцедес.


2 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>