Пјер Гасли и Брендон Хартли имаа голема борба во последниот дел од Бразилското Гранд При.

Од Торо Росо му наредија на Пјер да го пропушти Бреднон, а овој се правдаше дека Саинз е преблиску за такво нешто.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

На крајот од трката, Хартли самиот мина, а Гасли падна од 11то на 13то место.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.