Луис Хамилтон се реши за нови гуми во 16от круг, веднаш по Себастијан Ветел. Стратегијата на Ферари беше подобра и тие излегоа пред Луис со германецот. Актуелниот првак беше во прашалници како ја загубил позицијата, но веднаш нападна и следниот круг си го врати загубеното место.

Првиот напад на крајот на вториот свиок Ветел успеа да го одбие, иако маневарот беше под истрага од страна на стјуардите, но во вториот обид не успеа да се одбрани.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.