Старт од 19то место, финиш на 5то, најмногу кругови во водство, топ тен за само 3 кругови, тоа го може само улра агресивниот Макс Верстапен.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.