Макс Верстапен беше по малку невнимателен на втората тренинг сесија на која предоцна запре во моментот пред да му променаг гуми. За среќа механичарот кој е задолжен да го подигне предниот дел од болидот беше добро, иако “летна“ неколку метри наназад.

 


РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.