Првото влегување по нови гуми беше еден од најинтересните моменти на Големата награда на Русија, затоа што по излегувањето, Ферари ја превземаа позицијата на Хамилтон, по што британецот мораше да нападне. Германецот беше многу агресивен во пресрет на вториот свиок, но Мерцедес беше пребрз.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.