Ветел: Се тркам против тројца

1783

Себастијан Ветел не е среќен со однесувањето на Кими Раиконен на трката, откако финецот се квалификуваше пред него и не го пушти да го престигне на стартот.

Германецот ја почна трката од втора позиција и се обиде да го пројде Кими во првата шикана, што беше одбрането од финецот.

Се обидов да го избегнам на следната шикана и Луис да помина. Немав место се извртев и се оштетив. Не сум среќен со начинот на кој Ферари ги менаџираше работите во саботата. Требаше јас да стартувам од пол позицијата. За мене е јасно, се тркам со тројца вклучувајќи го и мојот колега.

До сега Ветел и Раиконен се согласуваа до сега но веќе имааат проблеми. Кими се кладеше на себе и не го пушти Ветел што го изненади германецот.


Booking.com

Ветел: Се тркам против тројца

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>