Ветел: Рикардо царуваше на квалификациите

137

Себастијан Ветел призна дека Ферари немале шанси да ги сопрат Ред Бул да дојдат до првата стартна позиција на овогодинешните квалификации во Монако.

Браво за Даниел, тој царуваше на квалификациите. Мислам дека никој не беше сзакана за него денеска.

Прилично сум задоволен од својот последен квалификациски обид, можеби можев и половина десетинка побрзо, но тоа немаше ништо да промени. За денеска, Даниел беше човекот на денот и заслужи пол позиција.

Знаевме што не очекува денеска, а тоа и се случи, Ред Бул беа навистина најбрзи. Изгледаа моќно уште во Четврток, брзи беа и утрово, ние дојдовме колку што можеме поблиску, но треба да почекаме да видиме што че се случи утре.

Имаат силен болид, имаат повеќе потисна сила од било кој друг болид, а на оваа патека тоа е клучно. Секогаш постои мислење дека сте можеле малку побрзи, ние експериментиравме многу се сетирањето за да извадиме се што имаме. Знаевме дека мораме да дадеме се за да стигнеме до првиот ред и се сместивме во добра позиција. Не е совршено, но знаеме дека имаме потенцијал за утре – анализира Ветел.


Ветел: Рикардо царуваше на квалификациите

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>