Ветел против тимските наредби

822

Себастијан Ветел изјави дека е против тимските наредби во Ферари. ТОј сака секој возач да вози за себе и да се обиде да ја освои титулата. Тој напорно работи да дојде до петтата титула, но заостанува 30 поени зад Луис Хамилтон по последната победа на британецот на Монца.

Ветел на почетокот имаше контакт со Хамилтон и падна на 15 позиција. Сепак на крајот успеа да дојде до 4 место.

Мислам дека сме доволно возрасни и знаеме да стартуваме. Јас се обидов во првиот свиок и во втората шикана но не успеав. Немав среќа со тоа што се случи. Сите се слободни да прават што мислат. За нас е јасно и гласно.

Мерцедес му дадоа наредба на Валтери Ботас да го задржува Раиконен.

Не знам. Знам што ме чека. Но за мене е јасно, среќен сум да се борам со три болиди и всушност со останатите 19 болиди. Мислам дека не сум бил во различна позиција. ОК сум со тоа. Не очекувам ништо помалку.


Booking.com

Ветел против тимските наредби

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>