Ветел нема да остане без сон поради малата грешка на трката во Германија која има голем удар врз трката и борбата за титулата.

Ветел водеше на трката и беше во можност да ја забележи својата прва победа на Хокенхајм додека не заврна. Првото заврнување го помина на второ место додека во наредниот дожд тој се заби во бариерата.

Бев во бариерата и сфатив дека не можам да излезам од таму. Мислам дека не беше голема грешка но сепак има голем удар по трката бидејќи таму завршивме. Не дека нема да спијам за тоа што го направив. Разочарувачки е бидејќи до тој момент се беше одлично. Како што кажав не ни требаше дождот.

РЕКЛАМЕН ПРОСТОР

Луис Хамилтон победи на трката и со тоа го презеде водството за титулата со 17 поени предност пред Ветел.

Имаме силен болид и посигурни сме од сите. Ова беше еден од тие моменти. Се извинувам на тимот бидејќи тие направија се што треба. Ја имав во раце, мала грешка, големо разочарување.


13 КОМЕНТАРИ

  1. Placi kako pi..a zad Raikkonen, gumite mu pregrevale, a Raikkonen so 13 kruga postari gumi ne mu se ni doblizi kako treba a bara da mu naprabi pat katastrofa denes pomnozen so 0 pa na kraj i glupost napravi

  2. Karma vetel ako ne si znael sto e sega ja zapozna licno.Pustete me da go pominam Kimi a ne mu se ni doblizi a kao bil pobrz epa za takvi pedercinja ne ostanuva nisto drugo samo ova sto mu se sluci a Ferari da bea malku popametni Kimi mozese da pobedi ovaa trka a ne mercedes da imaat 1 2 ama toa e zaslepeni se samo so slepecov FETEL.

    • Давор Трајчески koga izleta vetel od ferari da bea pametni da mu gi smenija gumite kako sto napravi mercedes so botas vo toj krug Kimi bese prv i ke izlezese kako prv ili pozadi hamilton kako vtor so realni sansi so novi gumi da go napadne za pobeda ama ferari se tolku zaslepeni so vetel sto on koga izleta im trebase cel krug da im tekne deka imaat uste eden vozac na patekata zatoa nema da osvojat titula nikogas i Kimi ke im ostane zasekogas posleden sampion za ovoj smrden tim 2007god.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.