Ветел: Мала грешка, големо разочарување

834

Ветел нема да остане без сон поради малата грешка на трката во Германија која има голем удар врз трката и борбата за титулата.

Ветел водеше на трката и беше во можност да ја забележи својата прва победа на Хокенхајм додека не заврна. Првото заврнување го помина на второ место додека во наредниот дожд тој се заби во бариерата.

Бев во бариерата и сфатив дека не можам да излезам од таму. Мислам дека не беше голема грешка но сепак има голем удар по трката бидејќи таму завршивме. Не дека нема да спијам за тоа што го направив. Разочарувачки е бидејќи до тој момент се беше одлично. Како што кажав не ни требаше дождот.

Луис Хамилтон победи на трката и со тоа го презеде водството за титулата со 17 поени предност пред Ветел.

Имаме силен болид и посигурни сме од сите. Ова беше еден од тие моменти. Се извинувам на тимот бидејќи тие направија се што треба. Ја имав во раце, мала грешка, големо разочарување.


Ветел: Мала грешка, големо разочарување

13 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>