Ветел: Го загубив цел страничен дел

618

Иако Ветел ја разочара публиката во Монца тој изјави дека го немал целиот лев дел по сударот на неговиот болид со тој на Луис Хамилтон.

Ветел стартуваше од втора позиција и се најде под притисок на неговиот ривал Хамилтон.

Британецот ја доби возачката линија откако Ветел влезе прешироко и тие се судрија. По сударот Ветел беше на крајот но успеа да заврши на четвртата позиција.

Очигледно сме разочарани од викендот, посебно за луѓето што дојдоа тука. Ги разочарав сите бидејќи очекуваа друг резултат. По сударот дадов се од себе со оглед на оштетувањето на болидот. Но очигледно не беше добро. Сега има голема разлика но очигледно тоа се случувало и во монатото. Сум бил во такви ситуации, и не сакам да се замарам со што би се случило. Разочаран сум но гледам кон Сингапур.


Booking.com

Ветел: Го загубив цел страничен дел

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>