Верстапен ја призна грешката

249

Макс Верстапен призна дека самиот е виновен за грешката во Т3 пред квалификациите која му оневозможи да се бори за стартно место на квалификациите иако Ред Бул имаат фантастичен болид викендов. Неговиот тимски колега, Даниел Рикардо, дојде до пол пзицијата со доминантни квалификации.

На 7те трки извозени во 2018 година, Макс се судри или имаше контакт на 6 од нив, но сударот во Монт Карло се чини ека го чини најскапо. Холанѓанецот се надеваше на многу пени откако имаше одлични перформанси на сите сесии.

Сепак, Макс се надева дека неколку излегувата на Безбедносното возило може да го донесат во комбинација за поени.

Нема оправдување. Ова е целосно моја грешка.

Утре? Не знам, навистина не знам.

Имаме брз ритам, но овдека гужвата ќе биде голема – кусо прокоментира Верстапен по квалификациите.


Booking.com

Верстапен ја призна грешката

4 коментари

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>