Макс Верстапен смета дека тој и новиот возач на Ферари, Шарл , ќе бидат Хамилтон и Фетел во иднина.

21-годишниот холанѓанец сезонава ќе биде прв возач во Ред Бул, додека надежниот ферарист, Леклер, кој исто така има 21 година, ќе вози крај докажаниот четирикратен првак Себастијан Фетел.

замислувам дека ќе бидеме како хамилтон и фетел во иднина затоа што во одреден момент мора да дојде до промена на генерации – појасни макс за италијанска La Gazzetta dello Sport.

Во продолжение, Верстапен не гледа причина зошто тој или Шарл да не бидат во можност да предизвикаат за титула уште оваа сезона.

ако имав конкурентен болид во мојата дебитантска сезона, сигурен сум дека ќе бев кандидат за титула.

дали леклер има шанса да победува зависи од неговиот болид, но ако е доволно добар, ќе има таква шанса.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.