Макс призна дека неговиот татко Јос и неговото воспитување му помогнало да се соочи со Халмут , Советникот на кого го бие глас дека е бескорпулозен.

Јос Верстапен имаше само два подиуми во својата Формула 1 кариера која траеше 10 години, но неговиот сим е далеку поуспешен. Макс открива дека Марко е исто строг како и татко му.

целиот живот работев со татко ми кој е многу строг. строгоста не е лоша работа, ме научи и ме донесе во формула 1 со поддршката на ред бул и марко – откри верстапен.

Младиот возач имаште тежок старт на сезоната со серија инциденти во првите 6 трки, но по летната пауза освои помалку поени само од Луис Хамилтон и имаше долга низа на поидуми на крајот од првенството.

мора да останете критични кон себе и тоа беше неопходно по викендите како оној во кина и монако. разговаравме за тоа, тие работи не смее да се повторуваат, но ве прават посилни.

победата во австрија беше неверојатна особено поради фактот што таму имаше многу холанѓани. беше неверојатно да се победи со Ред Бул болид на Ред Бул Ринг, неверојатно. не чекував победа ноќта пред трката, но планот одлично ни се оствари, слично како во 2016 година, само што тогаш не победив јас – се присетува верстапен.


ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар
Внесете го вашето име тука

Внесете го точниот резултат. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.